Jakie wady mają domy opieki?

Choć dom seniora Wrocław cieszy się współcześnie coraz większą popularnością, jak i dobrą opinią, nadal jest kilka negatywnych aspektów, które wiążą się z tym miejscem. Przede wszystkim starsze osoby często bardzo ciężko znoszą zmianę miejsca zamieszkania. Jest to dla nich przykre, że rodzina odstawia je do innego miejsca niż to, które do tej pory było ich głównym miejscem zamieszkania.

Opieka nad seniorem przez rodzinę

Niektóre starsze osoby nie są w stanie zrozumieć tego, że rodzina nie jest w stanie się nimi opiekować i postanawia umieścić je w domach opieki. Dla seniora dom opieki jest całkiem nowym środowiskiem, w którym musi na nowo nauczyć się żyć. Wiąże się to z koniecznością pokonania pewnych przyzwyczajeń i poszukiwaniem nowych nawyków. Dla wielu osób poważnym problemem jest także separacja od rodziny.

Samotność w domu seniora

Oczywiście rodzina może w każdej chwili odwiedzać osoby starsze, ale nie widują się oni zwykle na co dzień. Niektóre starsze osoby bardzo poważnie znoszą taką rozłąkę. Samotność, choć mogą rozmawiać z innymi seniorami, jest dla nich w takiej sytuacji najgorsza.

Niektórzy seniorzy mają także problem z dostosowaniem się do reguł panujących w domu opieki. Każdy pensjonariusz musi stosować się do obowiązującego w domu opieki regulaminu. Musi stawiać się na posiłkach, korzystać z różnych aktywności i oczywiście zachowywać się poprawnie.

Dobry dom seniora we Wrocławiu to: www.phm.pl