Dla kogo laserowe usuwanie rozstępów?

Rozstępy są wrzecionowatymi pasmami, pojawiającymi się zazwyczaj na brzuchu, pośladkach i innych częściach ciała. Pojawiają się u kobiet oraz u mężczyzn, przy czym należy zaznaczyć, że wiek oraz masa ciała nie mają dużego znaczenia. Nie zawsze walka z rozstępami przy pomocy kosmetyków przynosi oczekiwane rezultaty, dlatego warto zdecydować się na specjalistyczny zabieg z wykorzystaniem lasera.

Wskazania do wykonania zabiegu laserowe usuwanie rozstępów

Gdy walka z nieestetycznymi rozstępami nie przynosi pożądanych efektów, warto skorzystać z ogólnodostępnej laseroterapii. Dobrze jest zrobić rekonesans polecanych klinik, by zyskać komfort, że nasz zabieg zostanie przeprowadzony profesjonalnie oraz bezpiecznie. Jeśli szukasz sprawdzonej, profesjonalnej klinki do usunięcia rozstępów w Krakowie to sprawdź często polecany gabinet (https://leaclinic.pl/usuwanie-rozstepow-krakow/)

Jak przygotować się do zabiegu?

Do zabiegu należy się odpowiednio wcześniej przygotować. Już miesiąc wcześniej należy odstawić wszystkie produkty do pielęgnacji, zawierające w swoim składzie retinol, izotretyninę, retinol, a także pochodne witaminy A. Zaleca się nie wykonywanie zabiegu mikrodermabrazji, innych głębokich peelingów. Wskazane jest stosowanie preparatów z witaminą C oraz kwasami.

Absolutnie przed zabiegiem nie wolno się opalać (zresztą po zabiegu też nie). Dodatkowo na tydzień przed laserowym zabiegiem należy zrezygnowanie z produktów z dziurawcem oraz nagietkiem.

Przebieg zabiegu usuwania rozstępów

Zabieg nie wymaga wcześniejszego znieczulenia, choć podczas zabiegu odczuwalne może być delikatne szczypanie lub pieczenie. Trwa od 15 do 45 minut, w zależności jak duża powierzchnia skóry ma zostać poddana zabiegowi. Laserowe usuwanie rozstępów nie przyczynia się do uszkodzenia naskórka. Laser działa na skórę mechanicznie, nie termicznie. Po zabiegu nie są widoczne na ciele wyraźne ślady, a w trakcie jego go nie odczuwa się dolegliwości bólowych.

Energia z laserowej wiązki skupia się w skórze właściwej, pobudzając produkcję kolagenu. Objęte leczeniem partie są wyraźnie rozjaśnione oraz jędrniejsze. Konieczne po zabiegu jest używanie kremów z filtrami SPF50 (w ciągu pierwszego miesiąca po zabiegu). Najlepsze efekty widoczne są do trzech miesięcy po zastosowaniu lasera. Najskuteczniejsze działania przyniesie wykonanie serii zabiegów (od 3 do 5, przy zachowaniu 3-tygodniowego odstępu miedzy nimi).