Zadowolony koń dobrą terapią dla dziecka

Jeżeli chcemy dbać o zdrowie i dobre samopoczucie naszego konia to musimy zwracać dużą uwagę na podawane mu jedzenie. Pasze które mu podajemy muszą być dokładnie przygotowane i pozbawione zanieczyszczeń. Dotyczy to szczególnie roślin okopowych, które często są zabrudzone ziemią.

Idealna pasza dla koni

Należą do nich popularne ziemniaki, które obecnie są najbardziej pożądane w żywieniu koni. W celu przygotowania ich jako pożywienia dla konia należy je parować bądź podawać surowe. W przypadku parowania proponujemy podawać je w ilości do 20 kg. Natomiast jeśli chcemy podać jako surowe to maksymalną porcją będzie około 15 kg.

Marchew dla koni

Jeżeli chcemy podawać surowe to musimy wpierw przyzwyczaić do tego nasze konie, podając im wcześniej małe porcje. Koń który od razu dostanie dużą dawkę może się zrazić i nie będzie chciał ich jeść w ogóle. Zatem zwracajmy na to szczególną uwagę. Kolejną rośliną okopową bardzo lubianą przez konie jest marchew. Szczególnie preferowana jest czerwona, która ma wiele wartościowych składników odżywczych. Jest dietetyczna i wspaniale wpływa na zdrowie i dobrą kondycje fizyczną koni.

Dlaczego tak dużo piszę o żywieniu konia? Ponieważ zwierzęta te doskonale sprawdzają się w roli terapeutów dla naszych dzieci. Powszechnie znane są metody, które dobrze wpływają na rozwój psychiczno-fizyczny naszych pociech. Jeśli więc mamy lub planujemy mieć konia to dobrze jest wiedzieć w jaki sposób o niego dbać.