Jak wybrać firmę o specjalności transport Szczecin.

W dzisiejszych czasach istnieje duża liczba firm świadczących usługi transportowe i przeprowadzkowe. Jestem mieszkańcem okolic Szczecina i swego czasu miałem okazję korzystać z usług kilku firm o specjalności właśnie transport Szczecin. Jedną z nich była firma z samego Szczecina, o której więcej można dowiedzieć się ze strony na końcu artykułu.

Jaką firmę transportową wybrać?

Akurat do niej nie mogę mieć zastrzeżeń, gdyż moja przeprowadzka została zaplanowana i zrealizowana bez najmniejszych problemów. Ale artykuł ten ma ukazać błędy podczas wybierania firmy transportowo-przeprowadzkowej, więc powyższa firma nie będzie najlepszym przykładem.

Po pierwsze warto dowiedzieć się, jak szerokie usługi dana firma świadczy. Sprawdźmy czy pod hasłem przeprowadzki lub transport Szczecin faktycznie nie kryje się sam transport. Nie można dopuścić do sytuacji, w której okaże się, że większość czynności będziemy zmuszeni wykonać sami. Nie po to przecież wynajmujemy firmę przeprowadzkową, aby samemu nosić meble. Profesjonalna firma niemal wszystko zrobi za nas.

Po drugie, jeśli wiemy już, że dane przedsiębiorstwo świadczy usługi kompleksowe, należy precyzyjnie ustalić zakres prac. W naszej umowie musi być zapis, jakie czynności leżą w gestii pracowników firmy, a jakie musimy wykonać sami. Może się bowiem okazać, że pracownicy nie będą chcieli wykonywać swoich obowiązków, mówiąc, że to nie jest ich zadanie. Umowa może okazać się niezbędna również wtedy, kiedy dostaniemy fakturę wyższą niż ustalaliśmy w rozmowie. Oszustów w dzisiejszych czasach nie brakuje.

Szybkie wykonanie transportu

Po trzecie przed wykonaniem usługi warto zinwentaryzować towar, który mamy zamiar przewieźć. Można także napisać i udokumentować jego stan. W przypadku zagubienia przedmiotów, bądź ich uszkodzenia firma będzie musiała pokryć koszty.

Kolejnym sposobem na sprawdzenie wiarygodności oraz opinii na temat konkretnej firmy jest internet, Istnieje wiele portali i forów tematycznych, na których można zapoznać się z opiniami i komentarzami na temat danego przedsiębiorcy z branży transport Szczecin. Warto też podpytać znajomych, może znają uczciwą firmę. Warto dobrze przeprowadzkę lub transport przemyśleć i zaplanować, aby przypadkiem nie okazały się one naszym koszmarem.

Godną polecenia firmą o specjalności transport Szczecin jest: http://dromaderbis.pl/transport-szczecin/