Adwokat rodzinny Wrocław – kiedy warto skorzystać?

Dzieci to jedna z najważniejszych istot, która napędza nas do życia. Nie ma nic lepszego niż posiadanie dziecka, które rozświetla swoim uśmiechem każdy dzień. Nawet, jeżeli dwójka osób dorosłych postanowiła podjąć decyzję o rozstaniu, to żadne z nich nie powinno zapominać o swoim dziecku. Wręcz jest to nakazane, aby rodzice wspólnie dzielili pomiędzy siebie opiekę nad dziećmi.

Rozwód rodziców – adwokat rodzinny Wrocław pomoże

Rozwód rodziców dla dziecka nie jest najprzyjemniejszą rzeczą. Dobry adwokat rodzinny Wrocław zaproponuje, aby przy okazji sprawy rozwodowej wnieść również o uregulowanie kontaktów z dzieckiem. Prawo rodzinne na to zezwala, a i przy tej okazji nie będzie się trzeba obawiać, że sprawa będzie się przedłużać.

Podczas sporządzania pisma rozwodowego należy omówić z prawnikiem wszystkie istotne sprawy, które związane są z rozstaniem dwojga dorosłych ludzi. Mowa tu nie tylko o kontaktach z dzieckiem, ale również o takie sprawy, jak podział majątku, itd.

Wróćmy jednak do kontaktów z dzieckiem. Prawo rodzinne szczególnie odnosi się do tych rodzin, gdzie mamy do czynienia z patologią i koniecznością przypilnowania relacji rodzinnych przez odpowiedni organ.

Ograniczenie kontaktów z dzieckiem

Adwokat od spraw rodzinnych Wrocław może wspierać jednego z rodziców, jeżeli będzie istniała konieczność ograniczenia kontaktów z jednym z rodziców. Tylko, że nie może być to czysta fanaberia. Skoro mój mąż/żona zrobili mi na złość, ponieważ odeszli do kogoś innego, to ja utrudnię im kontakty z dzieckiem. Tak, niestety, ale i takie historie zdarzają się w polskich sądach.

Chyba sąd nie jest już zdziwiony takimi sprawami. Przy czym, przy takich historiach w żaden sposób nie można liczyć na pomyślne zakończenie sprawy. Aby kontakty z dzieckiem zostały faktycznie ograniczone, trzeba mieć na to solidne dowody.

Warto więc zastanowić się, czy sprawa faktycznie warta jest świeczki. Może w pierwszej kolejności warto dojść do porozumienia z tą drugą stroną? Podczas wszystkich rozpraw sądowych, w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę dobro dziecka, aby ono nie ucierpiało w przyszłości. Kontakty z rodzicami są ważne.