Soft lifting – bezpieczne modelowanie twarzy

Bolesne i niekomfortowe zabiegi z zakresu medycyny estetycznej powoli stają się przeżytkiem i ustępują miejsca bardziej nowoczesnym zabiegom, takim jak Soft Lifting. Konieczność znoszenia bólu i duskomfortu dla osiągnięcia efektów poprawienia urody są obecnie wystarczająco zniechęcające, aby nie podejmować się zbyt inwazyjnych zabiegów upiększających.

Możliwość uzyskania satysfakcjonujących efektów w mniej inwazyjny sposób to doskonała alternatywa dla dotychczasowych zabiegów dostępnych na rynku medycyny estetycznej.

Efekty zabiegu soft lifting

Soft Lifting daje bardzo zadowalające efekty, które widoczne są od razu po wykonaniu zabiegu. Skóra zyskuje piękny i widocznie odmłodzony wygląd. Cienie pod oczami zostają zredukowane i zmniejszone, natomiast widoczne do tej pory zmarszczki zostają wygładzone i wypełnione. Ogromną i niezaprzeczalną zaletą Soft Liftingu jest brak uszkodzeń naskórka, naczynek krwionośnych oraz nerwów znajdujących się pod skórą na twarzy.

Standardowy zabieg liftingu, poza efektami modelowania i odmłodzenia, powodowały także dyskomfort i powolną regenerację naskórka przez dłuższy czas. Jędrność oraz wzrost poziomu nawilżenia to kolejne z efektów, jakich można oczekiwać po modelowaniu owalu twarzy za pomocą Soft Liftingu.

Na czym polega zabieg?

Zabieg polegający na nieinwazyjnym odżywieniu skóry i wymodelowaniu twarzy, wykonywany jest kaniulą o miękkim zakończeniu. Soft Lifting to inaczej aplikacja kwasu hialuronowego, który następnie wypełnia zmarszczki i wyraźnie napina skórę. Kwas hialuronowy zaaplikowany pod skórę wspomaga również naturalne procesy regeneracyjne skóry i dzięki temu rzeczywiste efekty są jeszcze bardziej długotrwałe.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Prawidłowo i profesjonalnie wykonany Soft Lifting nie niesie za sobą żadnych przykrych skutków ubocznych oraz uczucia dyskomfortu, a skóra na twarzy nie potrzebuje czasu dla pełnej regeneracji. Należy jednak pamiętać o niewystawianiu skóry na ekspozycję słońca przez około 14 dni od wykonania zabiegu. W przeciwnym razie możliwe jest wystąpienie nieestetycznych przebarwień lub innych uciążliwych dolegliwości. Soft Lifting, choć jest bardzo bezpieczny i delikatny, nie powinien być wykonywany w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Choroby nowotworowe i autoimmunologiczne również są poważnym przeciwwskazaniem do wykonania modelowania twarzy tą metodą. Tak jak w przypadku wielu innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, wszelkie zakażenia i poważne podrażnienia skóry, uniemożliwiają poprawne i efektywne wykonanie liftingu.

Więcej informacji: https://medikapoland.pl/pl/content/97-soft-lifting