Jakie wyposażenie do małej łazienki

Praktyczne zaaranżowanie małej łazienki jest nie lada wyzwaniem. W polskich warunkach małe łazienki, które mają powierzchnię mniejszą od 4 mkw zdarzają się jednak często, chociażby w budynkach wielorodzinnych na rynku wtórnym. Na szczęście współczesny rynek oferuje nam wiele dobrych rozwiązań dedykowanych właśnie do małych łazienek.

Akcesoria i artykuły do małej łazienki

Zanim zabierzemy się do wykańczania małej łazienki powinniśmy stworzyć choćby ogólny plan i kosztorys. Co więc musi się znaleźć w każdej łazience? Z pewnością będziemy potrzebować wannę lub prysznic, WC i umywalkę oraz baterie łazienkowe. W polskich warunkach przyjęte jest także, że w łazience ustawiamy pralkę.

Niewątpliwie przydadzą się półki lub szafki, wieszaki i suszarka sufitowa o ile nie posiadamy profesjonalnego urządzenia do suszenia prania. Aranżując łazienkę trzeba pomyśleć także o tym, czym będą pokryte ściany, podłoga oraz jakie zainstalujemy oświetlenie. W każdej łazience muszą być drzwi, które również trzeba uwzględnić w kosztorysie.

Jak zmieścić wszystko w małej łazience?

Jak już wspomnieliśmy wyżej są pewne sprzęty, które w łazience bezwzględnie znaleźć się muszą. Jeśli chodzi o WC to instalujemy miskę podwieszaną albo wybieramy kompakt narożny, bo obydwa te rozwiązania zajmują mało miejsca. Kolejna istotna kwestia to wybór między wanną, prysznicem albo kombinacją tych rozwiązań. Wanny w małej łazience nie są polecane, bo zajmują dużo miejsca a same dają niewiele komfortu.

Najlepiej zdecydować się na kabinę prysznicową o wymiarach nieco mniejszych niż standardowa. Może to, więc być kabina o wymiarach 80×80 a do niej dobieramy na przykład podtynkowe baterie do łazienki. Kolejny ważny sprzęt to umywalka. W sklepach wnętrzarskich bez problemu kupimy małą umywalkę wraz z pasującą szafką. Podobnie jest z pralkami.

Są specjalne wąskie pralki idealne do małych łazienek. Mimo braku miejsca powinnyśmy się postarać o meble. Mogą to być wiszące płytkie szafki albo półki otwarte wymurowane w ścianach. Kładąc płytki nie można też zapomnieć o umieszczeniu lustra.

Wyposażenie do łazienki znajdziesz w sklepie: www.domino-online.eu/lazienka.html