Jak wybrać dobry otulacz dla noworodka?

Każdy rodzic wie, jak ważny jest sen noworodka. Nieprzespane noce to zmora znacznej części rodzin. Znalezienie sposobu na dobry i mocny sen dziecka rozwiąże problemy rodziców. Sprawdź dla czego warto postawić na otulacz dla noworodka, dzięki któremu zadbasz o zdrowy i bezpieczny sen swojej pociechy.

Otulacz dla noworodka – dlaczego warto?

Badania potwierdzają, że noworodki po urodzeniu trudno odnajdują się w nowej codzienności. Pierwsze miesiące są nowym wyzwaniem zarówno dla opiekunów, jak i dla dziecka. Z czasem łatwiej jest zrozumieć i zaobserwować potrzeby dziecka.

Jedzenie, zmiana pieluszki i sen to podstawowe potrzeby noworodka. Dziecko w pierwszych miesiącach życia potrafi przespać 19 h na dobę. Problem pojawia się, gdy noworodek jest rozdrażniony. Niespokojny sen może wprawić rodziców w panikę i strach. Marudne i płaczliwe dziecko może wzbudzić podejrzenia dotyczące chorób lub złego samopoczucia w dziecka.

Nie zawsze tak jest. W brzuchu matki noworodki przyzwyczajone są do ciasnej przestrzeni. Słuchają bicia serca, duża ilość narodzonych dzieci lubi słuchać dźwięków szumów. Nie mają miejsca na swobodne ruchy. Dlatego po narodzinach mogą mieć problem ze snem.

Jak działa otulacz do łóżeczka?

Rozwiązaniem problemu może okazać się otulacz dla noworodka (czytaj więcej). Stworzony jest w taki sposób, aby zapewnić maleństwu uczucie przebywania w łonie matki. Kolejnym powodem wybudzania się dzieci są zbyt gwałtowne ruchy rączek. Zmniejszenie bodźców sprawi wydłużenie snu i ograniczenie pobudek podczas trwania drzemki.

Otulacz ma za zadanie wyciszyć dziecko oraz dać mu poczucie bezpieczeństwa. Godnym polecenia otulaczem dla noworodka jest taki, w którym ręce dziecka znajdują się na górze. Nie ogranicza to dostępu do buzi. Dzięki takiemu rozwiązaniu niemowlę dalej może pobudzać kontakt- ręce usta. Jest to bardzo ważny element. Niemowlęcia już podczas ciąży uczą się ssać rączki. Otulacz sprawdzi się również u dzieci cierpiących na kołki. Owijanie maleństwa w otulacz sprawi, że wyższa temperatura pomoże rozluźnić bolący brzuch. Takie rozwiązanie pomoże w dolegliwościach bólowych noworodka.

Rodzice szukają sprawdzonych sposobów, które polepszą sen ich dziecka. Decyzja o kupnie otulacza ułatwi nam usypianie noworodka i wydłuży jego sen. Każdy dobrze wie, że wyspane dziecko to szczęśliwy rodzic.