Rozbita rodzina

Coraz w bardzo wielu przypadkach zdarza się także w Polsce, że rodziny rozpadają się, dochodzi do rozwodu, rodzice się rozchodzą a dziecko odczuwa to bardzo boleśnie. Dziecko w wieku do ok.15 – 16 lat jest istotą, która jeszcze dostatecznie nie przystosowała się do warunków życia w społeczeństwie i niestety nie jest w stanie poradzić sobie samo w takiej sytuacji. Dziecko w takiej sytuacji nie wie, co posiada robić, w głowie głębią się koncepcji a ono samo ukrywa uczucia, które w niedalekiej przyszłości mają możliwość negatywnie odbić się na jego psychice.

Wspieranie dziecka w życiu

W takiej sytuacji bardzo istotne bywa, aby dziecko miało oparcie w osobie bliskiej, w kogoś z rodziny albo w przyjacielu. Ważna jest rozmowa o kwestiach, trzeba doprowadzić do rzetelnego wytłumaczeniu dziecku, co się stało i do tego ażeby mogło wyrzucić z siebie te negatywne emocje, ból i żal.

W takiej okoliczności zdarza się w bardzo wielu przypadkach, że rodzice nie są w stanie porozmawiać na temat rozwodu z dzieckiem, najpowszechniejszym rozstrzygnięciem bywa wtedy udanie się razem do psychologa rodzinnego albo dziecięcego, który pomoże przebrnąć poprzez ten kryzys.