Jak wypłoszyć myszy z domu

Zmagasz się z kretami lub nornicami? Jeśli tak, to musisz zdawać sobie sprawę z tego, że dopóki ich nie wytępisz, nie będziesz miał szansy na stworzenie pięknego ogrodu. Te gryzonie potrafią go bowiem doszczętnie zdewastować. Oczywiście większość z nas w pierwszej kolejności martwi się tutaj kretami, ale równie szkodliwe potrafią być nornice.

Skuteczne pułapki na gryzonie

Dla tych, którzy nie wiedzą kim są te zwierzęta, podpowiadamy, że te niewielkie gryzonie, które szczególnie upodobały sobie ogrodowe drzewa i krzewy. Walcząc z nimi najlepiej postawić na pułapki na nornice. Katowice jak i zresztą każde inne miasto na Śląsku wybór pod tym względem ma naprawdę spory.

Decydując się na pułapki na krety w Katowicach lub na wspomniane już nornice wybierać można pomiędzy pułapkami standardowymi i klasycznymi a tymi znacznie bardziej skomplikowanymi, dzięki którym możliwe jest złapanie takiego gryzonia.

Trutka czy pułapka na gryzonie

Wielu w Katowicach zmaga się jednak nie tyle z kretami, ile ze szczurami, a już na pewno myszami. Czy w takiej sytuacji pułapka na myszy w Katowicach także się sprawdzi? Jest to pytanie retoryczne. Jak najbardziej warto na takie pułapki postawić. Z pewnością są one bowiem o wiele efektywniejsze od trutek, które przecież w pewnym sensie stanowią także niebezpieczeństwo.

Choćby dla waszych zwierząt domowych. Poza tym przy szczurach takie trutki nie zawsze się sprawdzają. Są to zwierzęta na tyle inteligentne, że lepiej wypadnie tutaj zaawansowana pułapka na szczury w Katowicach. To właśnie one w pierwszej kolejności powinny przykuć naszą uwagę.